Джерело: Суспільне Житомир
Українського майстра спорту міжнародного класу з параармреслінгу Дмитра Луцишина з Житомира та його колегу оштрафували на міжнародних змаганнях у Будапешті за те, що вони залишили п’єдестал під час виконання гімну РФ.
Про це Суспільному розповів майстер спорту України міжнародного класу з параармреслінгу Дмитро Луцишин.
За його словами, на змаганнях, які відбулися 8–20 травня в Будапешті, він залишив п’єдестал під час виконання російського гімну.
“Я зайняв третє місце на ліву руку, а мій колега по збірній — друге місце. Нас оштрафували за те, що ми залишили подіум, порушивши регламент нагородження змагань. Я не хотів стояти із суперником, держава якого є агресором проти моєї країни. Ми з колегою порадилися з тренером і вирішили залишити подіум. Неприпустимо було слухати гімн країни-агресора”, — сказав Дмитро Луцишин.

Дмитро розповів, що після церемонії нагородження представник допінг-контролю поцікавився, чому він залишив п’єдестал.
“Я був просто в шоці в перші хвилини. Мене ще потім взяли на допінг-контроль, і допінг-офіцер запитав, навіщо я покинув подіум нагородження. Я пояснюю, що в нас війна з Росією йде і ракети над хатою літають, бомблять нас”, — розказав майстер спорту.
Зі слів Дмитра Луцишина, російські спортсмени поводилися провокаційно під час турніру.
“Штраф заплатили 250 євро на кожного. Росіяни освистували і негативно ставилися, провокували, підходили руку тягнули вітатися, але ми старалися ігнорувати”, — сказав Дмитро.
Спортсмен розповів, що його батько, Володимир Луцишин, є ветераном російсько-української війни.
“У мене батько брав участь у бойових діях. Авдіївський напрямок. Ще у 2022 році. 110 механізована бригада. Призвали, прийшла повістка і у перші дні повномасштабного вторгнення всі йшли і він по повістці пішов служити. Не ховався не тікав, а виконав обов’язок перед Батьківщиною”, — говорить Дмитро Луцишин.
За словами Дмитра, його батьки були шоковані через штраф за небажання стояти на подіумі під час виконання гімну РФ.
“Мої батьки дуже емоційно відреагували, бо у той день, з 14 на 15 травня, був шалений обстріл Києва. Я скинув відео і написав, що мене оштрафували. Вони були в шоці від того, що тут нас обстрілюють, ми відстоюємо свою громадянську позицію, а нас штрафують за це”, — розказав спортсмен.

Дмитро Луцишин розповів, що зараз готується до чемпіонату світу, який відбудеться у жовтні 2026 року в місті Нью-Делі в Індії.
“Мені потрібно ще одну медаль отримати будь-якого гатунку, щоб отримати заслуженого майстра України”, — сказав майстер спорту України з параармреслінгу.

