Джерело: Суспільне Житомир

8 травня на майдані Перемоги у Житомирі охочі здавали кров у двоповерховому автобусі, переобладнаному на мобільну станцію донації. Її надали представники благодійного фонду “Теплокровні”.

Про це Суспільному розповів лікар Житомирського обласного центру крові Василь Якимчук.

За його словами, здати 450 мілілітрів крові здорова людина може один раз на два місяці. Донором не може бути людина з хронічними захворюваннями або шкідливими звичками.

“До донації не допускають людей із цукровим діабетом, хронічними захворюваннями, а також тих, хто постійно приймає знеболювальні, протизапальні чи кроворозріджувальні препарати. Донорами можуть бути здорові люди, які добре себе почувають”, — сказав Василь Якимчук.

Василь Якимчук, Житомир, 8 травня 2026 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Лікар розповів, що 8 травня 2026 року представники благодійного фонду “Теплокровні” вперше привезли до Житомира двоповерховий автобус, переобладнаний на мобільну станцію донації крові.

“Це ініціатива благодійного фонду “Теплокровні”. Вони їздять по всій Україні. До цього були у Чернігівській області, а зараз приїхали на Житомирщину. Їхня мета — популяризувати донацію крові через мобільні лабораторії із забору крові. Наразі такий автобус є один. У перспективі хочуть, щоб у кожній області був автобус для донації. Ми з ними співпрацюємо”, — розказав Василь Якимчук.

За інформацією Житомирського центру крові, Кровбус працюватиме наступного разу 13 травня на території Житомирської політехніки.

“Це можливість здати кров швидко, безпечно і поруч зі своїм навчанням чи роботою. Донація триває 10–15 хвилин, використовуються стерильні одноразові системи, поруч — команда лікарів та медсестер. Із собою мати паспорт, перед донацією — легкий сніданок і достатньо води. Заходь у кровбус, донать кров. Це рішення, яке реально допомагає людям”, – розповіли у центрі крові.

Бажаєте стати автором?

Публікуємо тексти про місто, людей, ідеї та зміни.
Якщо у вас є тема, яка варта уваги – надішліть її нам.

Надіслати матеріал